logo iwama

گزارش گردهمایی زمستانهٔ ۱۳۹۶ در بخش آقایان

مطابق با برنامهٔ از پیش اعلام شده، گردهمایی زمستانهٔ سازمان بین‌المللی ایواما شینشین آیکیدو

مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو در بخش آقایان جهت رفع اشکال پیش از آزمون در روز چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۲:۰۰ برگزار گشت. هنرجویان ثبت نام نموده که از یک ساعت قبل از زمان شروع مراسم در محل برگزاری آن یعنی آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو حضور پیدا کرده بودند به نظافت و آماده‌سازی محل تمرین و گرم کردن پرداختند.

در بخش اول این گردهمایی که مربوط به کار با سلاح می‌شد و به دستور استاد محمد عربسرخی می‌بایست با مدیریت استاد امید شکرابی، مسؤول کمیتهٔ آموزش، اداره می‌گشت، در ابتدا هنرجویان به مرور «کِن نُو کیهُن نو وازا» (تکنیک‌های پایهٔ شمشیر) فراخوانده شدند. سپس هنرجویان متقاضی شرکت در آزمون سبکی زمستانه، با اعلام استاد شکرابی، هر یک ضربات شمشیر مربوط به ردهٔ آزمونی خود را نمایش دادند که اشکالات ضربات‌ ایشان به آنها گفته شد. سپس با حضور مستقیم و فرمان استاد عربسرخی، هنرجویان رده بالا به اجرای حرکات متفاوت از حالت «هاپُو گیری» (برش هشت جهت) پرداختند که توسط استاد حرکات آنها به دقت کنترل و رفع اشکال گردید. در پایان این بخش استاد عرب‌سرخی به سؤوالات هنرجویان در خصوص کار با سلاح پاسخ گفت و در توضیح دلیل و منطق حالت خاص گارد گرفتن شمشیر در شیوهٔ آیکیدوی سنتی ایواما که توسط یکی از هنرجویان پرسیده شده بود، جواب را با نمایش و اجرای جزء به جزء «کن نو گو نو آواسه» (آواسهٔ شمارهٔ ۵ شمشیر) روشن ساخت. بعد از آن بخش اول گردهمایی به پایان رسید.

پس از ۱۵ دقیقه استراحت بخش دوم در ساعت ۱۹:۰۰ آغاز گردید. در ابتدای این بخش استاد عرب‌سرخی سؤالات مربوط به «کیهًون نُو دُوسا» (حرکات پایهٔ بدون سلاح) و «کیهون نو وازا» (فنون پایهٔ دونفرهٔ) آزموندهندگان را پاسخ و حرکات پرسش‌شده را نشان داد. این بخش با آموزش فنون جدیدی از سوی استاد عرب‌سرخی ادامه یافت. پس از آن چند تن از هنرجویان رده‌های مختلف با حریفان خود فنونی را به صورت «جیو وازا» (فنون آزاد) اجرا نمودند.

در انتهای این بخش استاد محمد عربسرخی، گواهی‌نامهٔ فنی بین‌المللی چندتن از هنرجویان آزمون‌دهنده در دومین سمینار تخصصی ایواما شینشین آیکیدوی ایران را که در سفر به ژاپن از کایچو هیتوهیرا سایتو دریافت کرده بود به ایشان اعطا نمود. -لازم به ذکر است آن سمینار که در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو و با حضور شیهان آلساندرو تیتارلی برگزار گردیده بود در آذر ماه سال جاری به وقوع پیوسته بود.- از جمله آن افراد، خانم مرسده تهامی، مسؤول کمیته بانوان بود که به عنوان اولین هنرجو در این شیوه بین تمامی آقایان و بانوان فعال در ایران، موفق به قبولی در آزمون، جهت اخذ ردهٔ دان۲ بین‌المللی گردیده بود که استاد عربسرخی گواهی‌نامهٔ فنی وی را به او اعطا کرد.

با پایان دو کلاس فنی در این گردهمایی و مرتب و آماده کردن سالن توسط اعضا، مراسم مهمانی و صرف شام آغاز گشت. جدا از هنرجویان مراسم با حضور اعضای شورای عالی نخبگان مؤسسه فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو و سازمان بین‌المللی ایواما شینشین آیکیدو در ایران از جمله استاد مسعود تجویدی، سردار سرتیپ حاج حسن عرب‌سرخی، استاد حسین محمودی و … رونق دو چندان گرفته بود.

پس از پایان مراسم مهمانی در ساعت ۲۲:۰۰ که از قبل مقرر گردیده بود اعضای شورا به مدیریت استاد محمد عربسرخی و ریاست استاد مسعود تجویدی جلسه و نشستی را داشته باشند، مدت زمانی را به بررسی عملکرد گذشتهٔ مؤسسه و سازمان در کشور اختصاص داده و در ارتباط با چگونگی انجام بهتر مؤثرتر فعالیت‌ها در سال آتی گفت و گو و تبادل نظر کردند و در نهایت جلسهٔ خود را ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه به پایان رساندند.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار و مطالب