logo iwama

گزارش آزمون بهاره ۱۴۰۲

آزمون بهاره ارتقای ردۀ زیر کمربند مشکی سازمان بین‌المللی ایواما شینشین آیکیدو که از روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ الی روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ برنامه ریزی گردیده بود به دلیل عدم آمادگی اعضای بالای کیو۷ تنها در روز چهارشنبه برای آزمون‌دهندگان کیو۸ و کیو۷ برگزار گردید. آزمون بانوان نیز بدلیل عدم شرکت هنرجویان برگزار نشد.

 روز چهارشنبه، شرکت‌کنندگان بعد از اتمام کلاس تمرینی، به نظافت‌ دوجو پرداخته و برای شروع آزمون توسط استاد حاضر شدند.

 آزمون ساعت ۱۹ پس از انجام مراسم ابتدایی توسط استاد عرب‌سرخی به‌صورت رسمی آغاز گردید. آزمون‌ این فصل دو شرکت کننده داشت که یکی از آن‌ها هنرجوی ۵ ساله ای بود که برای رده کیو ۸ اعلام آمادگی کرده بود. این هنرجو که برای نخستین بار در امتحان شرکت می‌کرد، بنظر می‌رسید، رضایت آزمون گیرندگان را به خود جلب کرده و در بخش بدنسازی عملکرد خیلی خوبی داشت.

بعد از اتمام آزمون این هنرجو، استاد عرب‌سرخی چند دقیقه زمان استراحت داد و در این زمان کمربند یکی از هنرجویان خردسال که موفق به اخذ کیو ۸ شده بود را برای وی بست و او را با همراهی افراد حاضر در دوجو تشویق کرد.

بعد از اتمام وقت استراحت از شرکت کننده دیگر که برای رده کیو۷ اعلام آمادگی کرده بود، امتحان گرفته شد. این شرکت‌کننده که در فصل قبلی موفق به قبولی در رده کیو۸ شده بود، توانسته بود خود را به آزمون این فصل برای رده کیو۷ برساند. آزمون این متقاضی ۹۰ دقیقه به طول انجامید. وی استقامت قابل قبولی در این بخش از خود نشان داد.

استاد عرب‌سرخی بعد از اخذ آزمون از دو شرکت کننده، با انجام مراسم پایانی، این امتحان را به‌صورت رسمی پایان داد. سپس به شرکت‌کنندگان اجازه  نظافت دوجو و تعویض لباس را داد.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار و مطالب