logo iwama

گزارش مراسم افطاری فروردین ماه ۱۴۰۲

مراسم افطاری و جلسۀ ماهانۀ ذکر مناقب خاندان عصمت و طهارت و دانش‌افزایی اعتقادی فروردین ماه ۱۴۰۲ باحضور چند تن  از افراد به همراه استاد عرب‌سرخی برگزار گردید

این جلسه که همیشه در دفتر اصلی آکادمی ابواما آیکیدو در خیابان حجاب برگزار می‌شد، این بار بدلیل نقل مکان و جابجایی از محل مذکور، در خانۀ یکی از دوستان استاد عرب‌سرخی برپاشد.

جهت آماده‌سازی سفرۀ افطار، اعضا چندی قبل از اذان مغرب در محل حضور پیدا کرده و با همکاری یکدیگر مترصد انجام امور مربوطه شدند. لازم به ذکر است افراد می‌توانستند برای سهیم شدن در ثواب، اقلام مورد نیاز ضیافت افطار ساده را با خود بیاورند، بدین منظورچند تن از آنان با انجام هماهنگی‌های لازم، برخی از اقلام نظیر پنیر، نان، شیر، خرما، سبزی و زولبیا بامیه را تدارک دیدند.

بعد از صرف افطاری، استاد عرب‌سرخی فرصت را غنیمت شمرد تا قبل از رسیدن سخنران، زیارت عاشورا، دعای عرفه و حدیث کسا را قرائت کند.

بعد از آن، نوبت به سخنرانی خطیب ارجمند حاج سید کمال هاشمی دولابی رسید.  سوال این جلسه این بود که چگونه است که برای اجرای حکم قصاص در قرآن به صراحت آمده که بخشش بهتر است، ولی برای عمل ابن ملجم مرادی لعنت‌الله‌علیه، قصاص صورت پذیرفت؟ وی در این قسمت، به  پاسخ این سوال و برخی شبهات مربوطه پرداخت و پس از ۴۵ دقیقه صحبت های ارزشمند ایشان با صلواتی بر محمد  و آل محمد صلی علی الله به پایان رسید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار و مطالب