logo iwama

گزارش گردهمایی تابستانۀ ۱۳۹۵ در بخش آقایان

گردهمایی و کلاس ویژهٔ رفع اشکال تابستانۀ ۱۳۹۵ در بخش آقایان…

 روز دوشنبه سیزدهم شهریورماه برگزار گردید.

با توجه به این‌که تمامی هنرجویان نیم ساعت قبل از شروع برنامه یعنی در ساعت ۱۷:۳۰ در محل آکادمی حضور پیدا کرده بودند، پس از تعویض لباس و آماده‌‌سازی کلاس، ایشان به نرمش و گرم‌کردن خود پرداختند.
این گردهمایی که در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو و با شرکت هنرجویان ثبت‌نام نموده برقرار بود با ورود استاد عرب‌سرخی به کلاس، رأس ساعت ۱۸ به‌طور رسمی آغاز گردید.
پس از انجام مراسم آغازین، در بخش اول یا همان بخش فنون با سلاح (Buki Waza)، استاد عرب‌سرخی ابتدا به سؤالات هنرجویانی که قصد شرکت در آزمون را داشتند پاسخ گفته و با نمایش نحوهٔ اجرای هریک از فنون سؤال شده، همگی را به تمرین آن‌ها فرا خواندند.
در بخش دوم که فنون بدون سلاح (Taijutsu) را شامل می‌شد و پس از ۱۵دقیقه استراحت آغاز گردید، استاد عرب‌سرخی مجدداً با تکیه بر پاسخ‌گویی به سؤالات هنرجویان و رفع اشکال ایشان، به ویژه آزمون‌دهندگان زمان را مدیریت کرده و پس از انجام تمرین آن فنون توسط هنرجویان، آن کلاس و بخش فنی گردهمایی را در ساعت ۲۰:۴۵ به پایان رساند.
سپس استاد عرب‌سرخی با توجه به این‌که این برنامه و گردهمایی اولین برنامهٔ عمومی پس از نخستین سمینار تخصصی ایواما آیکیدو در ایران بود، با اعطای تقدیرنامه به چند تن از هنرجویان آقا و خانم پرتلاش که بیشترین همکاری و فعالیت را در هرچه بهتر برگزار شدن آن سمینار داشتند، از آن‌ها قدردانی نمود و در ادامه به بررسی نقاط قوت و ضعف در برگزاری سمینار پرداخته و در این راستا نکات قابل توجه و تأملی را متذکر گردید که با توجه به اهمیت موضوع، این بخش در ساعت ۲۱:۴۵ خاتمه یافت.
در نهایت، بخش میهمانی این گردهمایی نیز پس از نظافت و عکس‌برداری برقرارگشت که در خلال آن مجدداً استاد عرب‌سرخی به پاره‌ای از سؤالات مختلف در مورد مسائل گوناگونی همچون نکات قابل توجه در آموزش آیکیدو سنتی از منظر استاد موریهیرو سایتو و پسر او استاد هیتوهیرو سایتو اشاراتی را داشت که در مواردی نیز وی از مسؤول کمیتهٔ پژوهش خواست تا با توجه به تحقیقات صورت پذیرفته، توضیحاتی را بیان کرده و به روشن‌گری مضائف در گفتگو بیفزاید که با توجه به جذابیت مطالب و ماندن هنرجویان علاقه‌مند تا آخرین لحظات، این بخش تا ساعت ۱۱:۳۰ به درازا انجامید و بعد از آن گردهمایی با نظافت آکادمی به پایان رسید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار و مطالب